Základní škola a mateřská škola Praha 5 - Radlice, Radlická 140/115, příspěvková organizace

Duben ve školní družině

22.dubna 2024  |   Školní družina  |   Denisa Bártová  |

Téma na Duben - Dopravní prostředky

Tento měsíc je téma" Dopravní vodní prostředky", vyprávěli jsme si o nich, prohlíželi si je, vyráběli i kreslili. Hráli jsme také turnaj v puzzle, stavěli si firmy z určitých předmětů, hráli hry a luštili různé kvízy. Děti také dělají učitele, kde mají svůj program, chodilo se hodně ven a čeká nás čarodějné odpoledne. Také se hrála tombola, kde děti vyhrály různé věci.

V dubnu jsme se s dětmi věnovali tématu dopravní prostředky. Děti kreslily své oblíbené dopravní prostředky, plnily pracovní listy a vyráběly dopravní prostředky z kostek. Naťukly jsme téma jaro a vyráběly jarní kytky. Kluci dokončili pokemoní projekt, který nám teď visí na nástěnce ve třídě. Také jsme připravovaly výrobky pro budoucí prvňáčky. V závěru měsíce nás čeká čarodějnické téma a čarodějnické sportovní odpoledne.

Červené oddělení
Duben jsme s dětmi zahájili zahradničením. Každý si zasadil svou rodinku rajčátek a vzorně se o ni staral. Téma měsíce dubna - vodní dopravní prostředky, děti velmi zaujalo. Nejvíce asi všechno okolo Titanicu. Děti si vyzkoušely tvoření nejrůznějších lodiček, hrály pohybové hry a každý den se těšily ze sportovních her na hřišti. V závěru měsíce jsme se společně pokusili vytvořit dárečky k zápisu pro budoucí prvňáčky.
Duben byl ve znamení dopravních prostředků. Skládali, hádali a kreslili jaké dopravní prostředky máme. Kreslili jsme vidličkama, ruličkama od toaletního papíru a zkoušeli mixovat jarní barvy. Hráli jsme hry na pozornost a zkoumali věci pod mikroskopem. Na konci měsíce jsme si užili sportovní čarodějnické odpoledne.

Fialové oddělení
V dubnu nás čekal velký projekt, kdy jsme s dětmi sázeli vlastní zeleninu. Zalévací služba se tak starala o naše rajčátka a s dětmi jsme pozorovali jejich růst. Také nás přivítalo krásné jarní počasí, které jsme s radostí trávili na školním hřišti. V závěru měsíce si děti zadováděly při čarodějnickém odpoledni, které bylo plné her, zábavy a sladkých odměn.

Zelené oddělení
Zahráli jsme si společenské hry na téma voda a doprava. Přišlo i na bitevní lodě. Z nepálené hlíny jsme si vyrobili obyvatele vodní říše a lodě. Malovali jsme jarní květiny a vyprávěli si, jaká je příroda na světě, od Amazonky po Skandinávii. Povídali jsme si o Dni Země, jak moc je pro nás planeta důležitá. Ochutnali jsme palačinky, které jsme si v kuchyni usmažili.

Naladili jsme se na krásné počasí a vytvářeli spoustu letních výrobků. Vyráběli jsme vodní dopravní prostředky , rozjařené jarní sluníčko a další obrázky s jarní tématikou . Pustili jsme se do námi vymyšlené pohádky. Trávili nějaký čas na hřišti . V kruhu jsme si připomněli družinová pravidla .

Radlická 140/115, 150 00  Praha 5

Základní škola:130889389/0800